Rodowanie i pozłacanie – galwanizacja biżuterii

Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć poszycie rodu na pierścionku zaręczynowym, czy chcesz dodać trochę koloru do starszej broszki z nowym złoceniem, doradzę i wykonam pełną usługę. Dzięki perfekcyjnie opanowanym, zaawansowanym technologicznie narzędziom, pokryję dla Ciebie biżuterię warstwą w dowolnym kolorze, który Cię zadowoli lub odświeżę wygląd z dnia zakupu.

Przegląd procesu

Każdy element biżuterii jest wyjątkowy, dlatego aby zapewnić Twojemu wyrobowi najlepszą możliwą opiekę, pracując nad nim uwzględniam wszystkie szczególne cechy. Jednak dla każdego projektu pozłacaniu lub rodowania wykonuję te same ogólne kroki:

  • Pierwsze od czego zaczynam gdy przynosisz przedmiot do poszycia lub ponownego pokrycia, jest dokładne wyczyszczenie i polerowanie,
  • Na specjalne życzenie sprawdzę, czy istnieją ustawienia kamieni szlachetnych, które należy poprawić lub jakikolwiek inny rodzaj uszkodzeń, które wymagają rozwiązania przed przystąpieniem do procesu,
  • Stosuję wybraną powłokę metalową na Twojej biżuterii,
  • Na koniec czyszczę Twoją biżuterię, aby zwrócić ją w idealnym stanie.

Dlaczego galwanizuje się biżuterię

Białe złoto jest prawie zawsze pokryte rodem, aby nadać mu jasny i biały kolor. Pokrycie rodem jest również stosowane przy innych kolorach złota. Ale niezależnie od rodzaju pokrywanego metalu, rod w końcu się zetrze, zwłaszcza w miejscach najbardziej narażonych na tarcie.

Dotyczy to szczególnie pierścionków, które stale stykają się ze skórą i różnymi przedmiotami. Na szczęście zastosowanie nowej warstwy pokrycia rodem to szybki i łatwy proces dla doświadczonego jubilera.

Pozłacanie stosuję, gdy starsza warstwa poszycia biżuterii jest już starta. Zdarzają się zlecenia, kiedy jestem proszony o dostosowanie kolorów biżuterii tak, żeby pasowały do siebie niczym komplet. Na przykład stary, ulubiony pierścionek, który kolorystycznie nie pasuje do nowych kolczyków i bransoletki.

Najlepsze narzędzia do galwanizacji

W pracy używam tylko najnowszych narzędzi i dostępnych technologii, co daje mi możliwość przywrócenia połysku lub dostosowania koloru do dosłownie każdego rodzaju biżuterii. Będę pracować nad Twoją antyczną bransoletą lub nowym pierścionkiem zaręczynowym na zamówienie. Wyniki będą równie oszałamiające. Służę też rozległą wiedzę na temat branży jubilerskiej. Doradzę Ci przy wyborze koloru oraz przedstawię plusy i minusy Twojego danego rozwiązania.