Renowacja biżuterii

Niezależnie od tego, czy masz na sobie obrączkę od 20 lat, na którą naprawę przyszedł czas, czy masz starą rodzinną biżuterię, którą chcesz ponownie nosić, pomogę Ci. Czemu jestem tego pewny? Otóż wykonuję od lat wszystkie rodzaje projektów odnawiania biżuterii i zwracam przedmioty w takim stanie, jakby były nowe.

Posiadam kombinację umiejętności i doświadczenia, które rozwijałem przez lata po to, żeby dziś wykonać dla Ciebie dowolne zlecenie. Zawsze pod ręką mam najlepsze dostępne narzędzia i sprzęt – od nowoczesnego, po klasyczny, używany do zapomnianych przez niektórych technik jubilerskich. 

Jak wygląda proces renowacji

Proces odnawiania biżuterii obejmuje wiele zadań w zależności od rodzaju renowanego przedmiotu i stanu, w jakim się znalazł. Niezależnie od tego, zawsze przestrzegam sprawdzonego schematu pracy:

  • Pierwszym krokiem, jaki podejmuję podczas odnawiania każdej biżuterii, jest sprawdzenie wszystkich kamieni szlachetnych i zaciśnięcie wszystkich, które tego wymagają,
  • Jeśli jest obecny grawer, skonsultuję dodatkowe działania mające na celu zachowanie go,
  • Ostatnim krokiem jest nadanie wybranego przez Ciebie wykończenia. Może to być przywrócenie antycznej patyny lub ponowne wypolerowanie biżuterii, aby przywrócić jej olśniewający wygląd.

Podejście do kamieni szlachetnych

Oprócz poprawienia osadzeń kamieni szlachetnych, podczas pracy dbam o ochronę delikatnych ozdób umieszczonych w Twojej biżuterii. Ozdoby takie jak opale, perły i szmaragdy, wymieniając tylko kilka możliwości, mogą łatwo ulec uszkodzeniu przy nieodpowiednim traktowaniu. Podejmuję niezbędne kroki, aby oddać biżuterię w takim stanie, w jakim sam chciałbym ją zobaczyć po renowacji.

Zachowywanie oryginalnych szczegółów

Mam doświadczenie w pracy z doskonałą, a niekiedy bardzo zaskakującą i nietypową biżuterią. To oznacza, że ​​mogę przywrócić niemal każdy typ oryginalnego detalu. Obejmuje to zachowanie wszelkich elementów antykwarycznych, odtworzenie oryginalnej patyny, a nawet odbudowa niestandardowych elementów metalowych, które mogły zostać uszkodzone z czasem.

Bez względu na to rodzaj Twojej biżuterii, będę potrafił przywrócić jej oryginalnie zachwycający wygląd. Jestem dumny z tego, że osiągnąłem poziom, na którym mogę wykonać renowację biżuterii o unikatowych projektach w taki sposób, aby przywrócić jej wyjątkowy blask.