Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Online i Warszawa

Pomniejszanie i powiększanie pierścionków

Zmiana wielkości pierścionka to popularna usługa. Czasem nie trafimy z rozmiarem, niekiedy wynika to ze zmiany obwodu palca. Od ponad 10 lat powiększam i pomniejszam pierścionki.

Nie ma różnicy czy pierścionek był noszony wiele lat, czy to świeży zakup.

Usługa jest szybka i nie pozostawia śladu.

Techniki zmian rozmiaru pierścionków

  • wstawka – przez wstawienie złotego lub srebrnego elementu tej samej próby, możliwa jest zmiana o większej liczbie rozmiarów,
  • wycięcie – wycinając kawałek obręczy redukuję rozmiar pierścionka,
  • ściskanie i rozciąganie – jeśli masz gładką obrączkę ze złota lub srebra, to możliwa jest zmiana o kilka rozmiarów,
  • rozwalcowanie szyny pierścionka – dla wybranego odcinka pierścionka następuje zmiana o kilka rozmiarów bez ryzyka pęknięcia obręczy,
  • rozkuwanie – na metalowym wzorniku rozkuwam pierścionek.
Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Zmieniam rozmiar następujących pierścionków

  • obrączki gładkie, z grawerunkiem, w jednym i wielu kolorach,
  • pierścionki zwykłe, zaręczynowe, z kamieniami szlachetnymi i sztucznymi,
  • sygnety rodowe i inne,
  • pierścienie ze złożonymi wzorami i dużą liczbą kamieni.
Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Zanim zmienimy rozmiar pierścionka

Muszę dokładnie zmierzyć palec, na który pierścionek ma pasować. W pracowni posiadam precyzyjny zestaw pierścieni pomiarowych oraz rygli. Zmiany rozmiaru możemy dokonać też online z wysyłką pierścienia. W takiej sytuacji musisz dokonać pomiaru zgodnie z moimi wskazówkami. Możliwe jest też przesłanie kurierem wzornika.

Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Opis procesu zmiany rozmiaru pierścionka

Istnieje kilka kroków podczas zmiany rozmiaru pierścionków, które wykonuję z jubilerską dokładnością. Używam współczesnych technik, które pozwalają jak nigdy dotąd pracować na biżuterii z oszałamiającą precyzją, której ode mnie oczekujesz.

Rozcięcie obręczy

Pierwszym etapem zmiany rozmiaru pierścionka jest rozcięcie spodu obręczy. To w tym miejscu usunę lub dodam materiału, zależnie od tego w którą stronę chcę zmienić obwód pierścionka.

Dostosowanie rozmiaru

Następnie pracuję z nowym materiałem lub usuwam nadmiar kruszcu. Upewniam się czy rozmiar obręczy jest zgodny z wcześniej zmierzonym palcem.

Weryfikacja kamieni

Teraz sprawdzam czy wszystkie kamienie w pierścionku są pewnie osadzone i nie istnieje ryzyko ich zgubienia.

Przywrócenie wyglądu

Ostatecznym krokiem jest doprowadzenie pierścionka do jego pierwotnego wyglądu. Ten krok zależy od złożoności pierścionka oraz materiału.

Usługa bezpieczna dla kamienia

Istotnym niebezpieczeństwem dla kamienia osadzonego w pierścieniu jest wysoka temperatura, która może na niego wpłynąć. Wpływ może być bezpośredni lub poprzez poluzowanie mocowania kamienia. Stosuję technikę, która rozgrzewa biżuterię tylko w miejscu, w którym wykonuję modyfikacji bez wpływania na kluczowe elementy Twojego pierścionka.

Przy okazji pracy nad pierścionkiem sprawdzam osadzenie kamieni. Zanim pierścionek trafi na mój stół w celu wykonania poprawek, poinformuję Cię o ewentualnych, ale wymaganych naprawach. Muszę mieć pewność o doskonałym stanie osadzenia kamieni żeby móc zmienić wielkość pierścionka.

Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Odświeżenie grawerowania

Nie wszystkie pierścionki zawierają detale na dole obręczy. Niektóre mogą jednak zawierać grawerunki lub inne unikatowe cechy wyglądu, jakie mogą ulec zniszczeniu podczas zmiany rozmiaru. O takiej sytuacji poinformuję Cię przed realizacją zlecenia. Dopiero po konsultacji, wspólnie uzgodnimy czy życzysz sobie dodatkowo odtworzenie graweru po zmianie wielkości. Jeśli tak, po zmianie wielkości pierścionka przywrócę wszystkie unikatowe grawerunki. Grawerunki odtworzę tak, żeby nie było widoczne, że pierścionek był poddany zmianie wielkości.

Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Polerowanie przed oddaniem

Każdy pierścionek po zmianie wielkości trafia do Ciebie z powrotem w takim stanie, jakby był nowy. Kiedy skończę wszystkie szczegóły techniczne, wyczyszczę i wypoleruję Twoją biżuterię. Przy odbiorze pierścionek będzie mógł od razu trafić na palec Twój lub bliskiej Tobie osoby w doskonałym stanie.

Powiększanie i pomniejszanie pierścionków

Skontaktuj się ze mną

ul. Antalla 5
03-126 Warszawa
Tel: 517-252-047
Pn-Pt: 11:00-18:00

Naszyjnik z kamieniem w kształcie łzy

Dlaczego Słojewski

Unikatowe projekty pobudzają mnie. Wyposażając pracownię i doskonaląc się ostatnią dekadę, celem była realizacja najbardziej wymagających zleceń. Dzięki temu potrafię tworzyć unikatową biżuterię nie tylko w złocie, srebrze, ale też w platynie oraz klasycznymi lub modnymi technikami.

Doskonałość i precyzja – witaj w XXI wieku, gdzie otrzymujesz trójwymiarowy projekt Twojej wymarzonej biżuterii. Zaakceptowany projekt drukuję na precyzyjnej drukarce 3D. Gotowy model obejrzysz u mnie w pracowni lub za pośrednictwem kuriera w swoim domu.

To jest to – akceptujesz i zaczynam tworzyć, precyzyjnie, zgodnie z modelem Twojem biżuterii – bez niespodzianek.

Wzór zastrzeżony – dodatkowo do zlecenia możesz zażyczyć sobie projekt dla siebie oraz zastrzeżenie modelu – nie opublikuję go, nie wykonam ponownie.

Posiadam tysiące wzorów pierścionków, kolczyków, bransoletek, wisiorków i innych części biżuterii. Każdy z nich mogę wykonać w innym materiale, ozdobić innymi kamieniami.

Szukasz rzemieślnika, który zrealizuje Twóje marzenie – odezwij się teraz.

Warszawa i cała Polska online

Jubiler Słojewski

Zleć zmianę wielkości pierścionka

Powiększanie i pomniejszanie pierścionków