Pomniejszanie i powiększanie pierścionków

Przez lata zmieniamy się, a wraz z nami muszą zmienić się pierścionki. Od ponad 10 lat powiększam i pomniejszam pierścionki. Nie ma różnicy czy pierścionek był noszony wiele lat, czy to świeży zakup, który trzeba dostosować do palca obdarowanej osoby. Usługa jest szybka i nie pozostawia śladu.

Zanim zmienimy rozmiar pierścionka

Muszę dokładnie zmierzyć palec, na który pierścionek ma pasować. W pracowni posiadam precyzyjny zestaw pierścieni pomiarowych oraz rygli. Zmiany rozmiaru możemy dokonać też online z wysyłką pierścienia. W takiej sytuacji musisz dokonać pomiaru zgodnie z moimi wskazówkami. Możliwe jest też przesłanie kurierem wzornika.

Opis procesu zmiany rozmiaru pierścionka

Istnieje kilka kroków podczas zmiany rozmiaru pierścionków, które wykonuję z jubilerską dokładnością. Używam współczesnych technik, które pozwalają jak nigdy dotąd pracować na biżuterii z oszałamiającą precyzją, której ode mnie oczekujesz.

  1. Pierwszym etapem zmiany rozmiaru pierścionka jest rozcięcie spodu obręczy. To w tym miejscu usunę lub dodam materiału, zależnie od tego w którą stronę chcę zmienić obwód pierścionka.
  2. Następnie pracuję z nowym materiałem lub usuwam nadmiar kruszcu. Upewniam się czy rozmiar obręczy jest zgodny z wcześniej zmierzonym palcem.
  3. Teraz sprawdzam czy wszystkie kamienie w pierścionku są pewnie osadzone i nie istnieje ryzyko ich zgubienia.
  4. Ostatecznym krokiem jest doprowadzenie pierścionka do jego pierwotnego wyglądu. Ten krok zależy od złożoności pierścionka oraz materiału.

Usługa bezpieczna dla kamienia

Istotnym niebezpieczeństwem dla kamienia osadzonego w pierścieniu jest wysoka temperatura, która może na niego wpłynąć. Wpływ może być bezpośredni lub poprzez poluzowanie mocowania kamienia. Stosuję technikę, która rozgrzewa biżuterię tylko w miejscu, w którym wykonuję modyfikacji bez wpływania na kluczowe elementy Twojego pierścionka.

Przy okazji pracy nad pierścionkiem sprawdzam osadzenie kamieni. Zanim pierścionek trafi na mój stół w celu wykonania poprawek, poinformuję Cię o ewentualnych, ale wymaganych naprawach. Muszę mieć pewność o doskonałym stanie osadzenia kamieni żeby móc zmienić wielkość pierścionka.

Odświeżenie grawerowania

Nie wszystkie pierścionki zawierają detale na dole obręczy. Niektóre mogą jednak zawierać grawerunki lub inne unikatowe cechy wyglądu, jakie mogą ulec zniszczeniu podczas zmiany rozmiaru. O takiej sytuacji poinformuję Cię przed realizacją zlecenia. Dopiero po konsultacji, wspólnie uzgodnimy czy życzysz sobie dodatkowo odtworzenie graweru po zmianie wielkości. Jeśli tak, po zmianie wielkości pierścionka przywrócę wszystkie unikatowe grawerunki. Grawerunki odtworzę tak, żeby nie było widoczne, że pierścionek był poddany zmianie wielkości.

Ostateczny wygląd

Każdy pierścionek po zmianie wielkości trafia do Ciebie z powrotem w takim stanie, jakby był nowy. Kiedy skończę wszystkie szczegóły techniczne, wyczyszczę i wypoleruję Twoją biżuterię. Przy odbiorze pierścionek będzie mógł od razu trafić na palec Twój lub bliskiej Tobie osoby w doskonałym stanie.