Naprawa zapięć naszyjników oraz bransoletek

Elementy Twojej ulubionej biżuterii często się zużywają, ale są po to żeby je nosić. Z biegiem lat użytkowanie powoduje narastanie zużycia, które może ostatecznie spowodować uszkodzenie niektórych obszarów biżuterii. W szczególności zapięcia na naszyjnikach i bransoletkach są na to bardzo podatne i często wymagają naprawy, a w pewnym momencie wymiany. Naprawiam i wymieniam zapięcia szufladkowe, typu karabińczyk lub federing (kółko ze sprężynką).

Przegląd procesu

Niezależnie od tego, czy zapięcie jest całkowicie zerwane, czy wydaje się ono mniej bezpieczne niż kiedyś, pomogę Ci. Ocenię każdy element indywidualnie, ale podstawowe kroki, które wykonam przy każdej naprawie lub wymianie klamry, są na ogół podobne.

  • Pierwszym krokiem, który podejmujemę, jest oczyszczenie i sprawdzenie całego wyrobu jubilerskiego, aby ocenić zużycie i zobaczyć, czy istnieją inne problemy do rozwiązania,
  • Ocenię, czy naprawić zapięcie lub całkowicie je zastąpić,
  • Sprawdzę również obręcze łączące zapięcie, aby upewnić się, że są bezpiecznie zamknięte i nie grozi im pęknięcie,
  • Na koniec wypoleruję Twoją biżuterię i zwrócę w stanie jak nową.

Naprawa czy wymiana zapięcia

Zawsze staram się naprawić istniejące zapięcie, zamiast zastępować je nowym, o ile nie spowoduje to zagrożenia dla biżuterii. Oszacuję wielkość uszkodzeń i zużycia zapięcia Twojej biżuterii. Ustalę, czy naprawa przywróci prawidłowe działanie zapięcia czy absolutnie konieczna jest wymiana. Sprawdzę czy nie ma uszkodzenia w innym miejscu, które może wymagać naprawy. Jeśli takie istnieje, poinformuję Cię o możliwości naprawy.

Sprawdzanie połączeń zapięcia

Niezależnie jednak od tego, czy naprawię zapięcie, czy je wymienię, sprawdzę wszystkie otaczające elementy połączenia, aby upewnić się, że są wystarczająco mocne, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej biżuterii. Jeśli będzie istniała potrzeba dodatkowej naprawy, poinformuję Cię o tym. Wtedy, aby wzmocnić te połączenia, które zostały osłabione, użyję odpowiedniej technologii, aby połączyć obręcze razem. Dzięki temu nie musisz się martwić, że Twoja biżuteria ześlizgnie się, jeśli jedna z obręczy się otworzy.

Zanim odzyskasz biżuterię

Przy naprawie zapięcia, możesz dodatkowo odświeżyć swoją bransoletkę lub łańcuszek. Na Twoje żądanie ponownie go wyłożę kamieniami i wypoleruję. Gdy odbierzesz go z naprawy, będzie wyglądał lepiej niż w dniu jego zakupu. Jako jubiler artystyczny mogą przywrócić każdy rodzaj wykończenia, w różnych materiałach. Oferuję kompleksowy zakres usług, aby Twoja biżuteria wyglądała najlepiej, bez względu na to, ile jej używasz.