Naprawa i renowacja biżuterii zabytkowej

Online i Warszawa

Naprawa i renowacja biżuterii zabytkowej

Wiele elementów biżuterii zabytkowej jest jedynych w swoim rodzaju. Wiem jak wielką dla właścicieli mają one wartość sentymentalną. Niezależnie od tego, czy chcesz, abym przywrócił wyrób złotniczy, który był w Twojej rodzinie od pokoleń, czy niedawno nabytą antyczną biżuterię, jestem to zadanie któremu sprostam.

Jak wygląda proces renowacji

Dzięki doświadczeniu i pasji w naprawie biżuterii zabytkowej, posiadam kompletny zestaw umiejętności do takiej pracy. Fascynują mnie stare metody sztuki jubilerskiej i szczegóły wykonane z pieczołowitością artysty. Jeśli Twój egzemplarz wykonano przy użyciu starszych technik, jestem jednym z nielicznych jubilerów w Polsce, którzy mogą podjąć się naprawy. Ogólny proces pracy z zabytkiem przebiega jak poniżej:

Oczyszczenie antyku

Pierwszym krokiem w procesie jest dokładne oczyszczenie całej biżuterii,

Poszukiwanie uszkodzeń

Następnie identyfikuję obszary wymagające uwagi, sprawdzam osadzenie wszystkich kamieni szlachetnych,

Naprawa/renowacja

Po oznaczeniu miejsc, które wymagają uwagi, wykonuję niezbędne naprawy,

Oczyszczenie biżuterii

Oczyszczenie i zależnie od rodzaju wykończenia oraz metalu/powłoki – polerowanie.

Ostrożność i specjalne względy przy antykach

Wiele elementów biżuterii zabytkowej jest bardzo starych, co oznacza, że ​​wymagają szczególnej ostrożności, aby uniknąć uszkodzenia wrażliwych i szczegółowo wykonanych elementów. Mogą również zawierać uszkodzone lub specjalnie cięte kamienie, które należy wymienić.

Na szczęście mogę dopasować kamień szlachetny do koloru, kroju i jakości biżuterii. Znajdę idealny zamiennik, potrzebny do przywrócenia pierwotnej świetności Twojej wyjątkowej biżuterii. Dbamy o to, aby używać wyłącznie najbardziej precyzyjnych narzędzi do naprawy powierzchni metalowych, ponieważ technologia ta pozwala na wykonywanie precyzyjnych prac bez ryzyka uszkodzenia kamieni szlachetnych lub innych wrażliwych na wysoką temperaturę części wyrobu.

004-jewelry

Usługi restauracyjne biżuterii

Bez względu poziom uszkodzeń Twojej biżuterii, przywrócę ją do pełni blasku. Precyzyjnie zidentyfikuję rodzaj, próbę i kolor używanych metali, aby uzyskać dokładne dopasowanie w razie konieczności odtworzenia uszkodzonego miejsca. Przerobię wszystkie rodzaje niestandardowych grawerunków i elementów metalowych, tak aby oryginalne detale błyszczały dawnym blaskiem.

Od drobnych napraw do pełnego zlecenia restauracyjnego, masz pewność, że jako doświadczony jubiler, posiadam umiejętności i doświadczenie potrzebne do wykonania pracy. Co więcej, jeśli chcesz uzyskać inny rodzaj wykończenia lub wprowadzić jakiejkolwiek aktualizacje, chętnie się tym zajmę.

tiara

Skontaktuj się ze mną

ul. Antalla 5
03-126 Warszawa
Tel: 517-252-047
Pn-Pt: 11:00-18:00

Naszyjnik z kamieniem w kształcie łzy

Dlaczego Słojewski

Unikatowe projekty pobudzają mnie. Wyposażając pracownię i doskonaląc się ostatnią dekadę, celem była realizacja najbardziej wymagających zleceń. Dzięki temu potrafię tworzyć unikatową biżuterię nie tylko w złocie, srebrze, ale też w platynie oraz klasycznymi lub modnymi technikami.

Doskonałość i precyzja – witaj w XXI wieku, gdzie otrzymujesz trójwymiarowy projekt Twojej wymarzonej biżuterii. Zaakceptowany projekt drukuję na precyzyjnej drukarce 3D. Gotowy model obejrzysz u mnie w pracowni lub za pośrednictwem kuriera w swoim domu.

To jest to – akceptujesz i zaczynam tworzyć, precyzyjnie, zgodnie z modelem Twojem biżuterii – bez niespodzianek.

Wzór zastrzeżony – dodatkowo do zlecenia możesz zażyczyć sobie projekt dla siebie oraz zastrzeżenie modelu – nie opublikuję go, nie wykonam ponownie.

Posiadam tysiące wzorów pierścionków, kolczyków, bransoletek, wisiorków i innych części biżuterii. Każdy z nich mogę wykonać w innym materiale, ozdobić innymi kamieniami.

Szukasz rzemieślnika, który zrealizuje Twóje marzenie – odezwij się teraz.

Warszawa i cała Polska online

Jubiler Słojewski

Zleć naprawę biżuterii

Naprawa i renowacja biżuterii zabytkowej