Naprawa i lutowanie łańcuszków

Online i Warszawa

Naprawa i lutowanie łańcuszków

Łańcuszki są istotną częścią wielu rodzajów biżuterii, ale są też ich najdelikatniejszą częścią. Oznacza to, że nawet najlepiej wykonany łańcuszek może w końcu pęknąć, po latach użytkowania lub zostać przypadkowo zerwany kolejnego dnia. Na szczęście mam narzędzia oraz techniki, dzięki którym znowu założysz swój łańcuszek.

Opis naprawiania łańcuszków

Zależnie od rodzaju łańcuszka naprawa może się różnić. Istnieją jednak podstawowe kroki, które zawsze stosuję w celu oddania Ci pięknej i sprawnej biżuterii:

Ocena uszkodzenia

Pierwszą rzeczą w przypadku każdego projektu polegającego na lutowaniu zerwanego łańcuszka, jest sprawdzenie, czy mogę połączyć te ogniwa i czy będzie to właściwe połączenie,

Lutowanie ogniw łańcuszka

Lutowanie w zależności od szczegółów elementu, aby połączyć razem złamane końce i trwale zabezpieczyć połączenie,

Oczyszczenie i polerowanie

Na koniec poleruję lub teksturuję powierzchnię, aby odtworzyć oryginalne wykończenie.

Skracanie łańcuszków

Oprócz naprawy uszkodzonych łańcuszków, używam tych technik, aby skrócić łańcuszki. Jeśli masz biżuterię, którą chcesz założyć, ale która ma zbyt długi łańcuch, skrócę ją do żądanej długości i zwrócę w odświeżonym stanie.

Naprawa i lutowanie łańcuszków

Rodzaje metali szlachetnych w naprawie łańcuszka

Dzięki zaawansowanym narzędziom i bogatemu doświadczeniu, pracuję na łańcuszkach wykonanych z szerokiej gamy metali. Należą do nich platyna, a także białe i żółte złoto w dowolnym gatunku metalu.

Naprawa i lutowanie łańcuszków

Zanim odzyskasz naprawiony łańcuszek

Żeby miejsce lutowania nie było zauważalne, oczyszczam i poleruję łańcuszek nadając mu piękny wygląd i połysk. Jeśli Twój łańcuszek posiada na powierzchni teksturę (czyli nie jest gładki i błyszczący), odtworzę możliwie dokładnie teksturę w miejscu łączenia.

Naprawa i lutowanie łańcuszków

Skontaktuj się ze mną

ul. Antalla 5
03-126 Warszawa
Tel: 517-252-047
Pn-Pt: 11:00-18:00

Naszyjnik z kamieniem w kształcie łzy

Dlaczego Słojewski

Unikatowe projekty pobudzają mnie. Wyposażając pracownię i doskonaląc się ostatnią dekadę, celem była realizacja najbardziej wymagających zleceń. Dzięki temu potrafię tworzyć unikatową biżuterię nie tylko w złocie, srebrze, ale też w platynie oraz klasycznymi lub modnymi technikami.

Doskonałość i precyzja – witaj w XXI wieku, gdzie otrzymujesz trójwymiarowy projekt Twojej wymarzonej biżuterii. Zaakceptowany projekt drukuję na precyzyjnej drukarce 3D. Gotowy model obejrzysz u mnie w pracowni lub za pośrednictwem kuriera w swoim domu.

To jest to – akceptujesz i zaczynam tworzyć, precyzyjnie, zgodnie z modelem Twojem biżuterii – bez niespodzianek.

Wzór zastrzeżony – dodatkowo do zlecenia możesz zażyczyć sobie projekt dla siebie oraz zastrzeżenie modelu – nie opublikuję go, nie wykonam ponownie.

Posiadam tysiące wzorów pierścionków, kolczyków, bransoletek, wisiorków i innych części biżuterii. Każdy z nich mogę wykonać w innym materiale, ozdobić innymi kamieniami.

Szukasz rzemieślnika, który zrealizuje Twóje marzenie – odezwij się teraz.

Warszawa i cała Polska online

Jubiler Słojewski

Zleć naprawę i lutowanie łańcuszków

Naprawa i lutowanie łańcuszków