Naprawa biżuterii

W ciągu 10 lat naprawiłem setki wyrobów jubilerskich. Były to naprawy proste jak ponowne osadzenie kamienia, zmiana rozmiaru pierścionka lub naprawa zerwanego łańcuszka. Były też wymagające jak biżuteria platynowa, złożone wzory i mechanizmy.

Umów się na naprawę, odwiedź moją pracownię lub zleć naprawę online za pośrednictwem kuriera oszczędzając czas.

Popularne naprawy

 • Zmiana rozmiaru pierścionka
 • Oprawianie i uzupełnianie brakujących kamieni
 • Skracanie bransolet
 • Prostowanie pogiętego pierścionka
 • Lutowanie pękniętego pierścionka, kolczyka i innych
 • Wymiana zapięć w łańcuszkach
 • Przewlekanie zerwanych korali, pereł
 • Przedłużanie bransolet, łańcuszków
 • Polerowanie i czyszczenie biżuterii
 • Oraz wiele innych.

Ile kosztuje naprawa biżuterii?

Koszt naprawy biżuterii zależy od złożoności i wymaganych materiałów.

Naprawy, które jestem w stanie podać cenowo to naprawa zerwanego łańcuszka – 30 zł. Jeśli łańcuszek stracił oczko – 40 zł. Z zerwanym zapięciem od 60 zł zależnie od rodzaju zapięcia jakie trzeba uzupełnić.

Wyślij zdjęcie uszkodzonej biżuterii – otrzymasz ode mnie wycenę.

Przejdź do formularza kontaktowego.

Regularny serwis i naprawy

Jeśli nosisz biżuterię na co dzień, to Twoja biżuteria jest wystawiona na wiele czynników powodujących jej zużycie – szczególnie dotyczy to pierścionków. Zachęcam Cię do regularnego serwisowania biżuterii 1-2 razy do roku.

Zminimalizuje to ryzyko wypadnięcia i zgubienia drogiego kamienia, zerwania i utraty bransoletki/naszyjnika lub zsunięcia się pierścionka z palca.

Regularne czyszczenie i polerowanie biżuterii sprawi, że rysy powstałe na skutek codziennych czynności nie będą widoczne. Biżuteria będzie wyglądać jak nowa i zadbana.

Na co zwracać uwagę przy naprawie

Przy poprawnie wykonanej naprawie nie widać różnicy. Poddany naprawie element ma ten sam kolor (wyjątkiem może być złoto niskiej próby – 333 i 375, które są często pozłacane żółtym złotem, ponieważ niska próba ma ciemny kolor), połysk i wygląd jak reszta elementu biżuterii.

 • Nie są widoczne ślady młotkowania lub użycia innych narzędzi,
 • Nie widać śladów cięcia i lutowania na pierścionkach lub łańcuszkach (w przypadku ostatnich wiele zależy od rozmiaru i złożoności elementu),
 • Kamienie są ciasno i pewnie osadzone w mocowaniu.
 • Przy ponownym oprawianiu kamien. Konieczne może być uzupełnienienie mocowania W ostateczności następuje wymiana całego mocowania kamienia.
 • Po naprawie zęby muszą dokładnie pasować do kamienia nie zaczepiając o ubranie.

Gwarancja

Nowa biżuteria może mieć gwarancję. Gwarancje są wystawiane zwykle na określone rodzaje uszkodzeń, np.: osadzenie kamienia. Jeśli Twoja biżuteria otrzymała gwarancję, zazwyczaj będzie to jedna renowacja i jedna zmiana rozmiaru (pierścionka) od czasu zakupu. Pamiętaj o regularnej inspekcji i czyszczeniu biżuterii raz do roku. Zadbana biżuteria starcza na lata.

Modyfikacja starej biżuterii

Czasem stara, uszkodzona lub znoszona biżuteria jest cenną pamiątką. Poza jej naprawą i polerowaniem wykonują lekkie modyfikacje. Na przykład przerabiam pierścionka na wisiorek, wypełnienie pustych przestrzeni, dodanie nowych elementów, kamieni i wiele innych. Masz pomysł? Koniecznie się ze mną skontaktuj.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy naprawiać biżuterię tam gdzie była kupiona?

Nie ma znaczenia gdzie biżuteria została kupiona. Najważniejszy jest doświadczony jubiler, który potrafi wykonać solidnie swoją pracę. Najlepiej znaleźć jubilera, któremu możesz zaufać. Jeśli jeszcze takiego nie masz, zapraszam do mojej pracowni.

Boję się podmiany diamentu – co robić?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to nie ma dwóch takich samych diamentów. Oglądając kamień pod mikroskopem widoczne są unikatowe charakterystyki – jak odciska palca. Posiadasz wyjątkowo cenne kamienie? Dostaniesz ode mnie zdjęcie ich charakterystyk. Przy odbiorze biżuterii sprawdzisz oryginalność kamienia.

Jak ocenić czy mój kamień jest obluzowany?

Najprostszą metodą jest sprawdzenie kamienia wykałaczką. Jeśli kamień rusza się pod siłą nacisku wykałaczki, nie ryzykuj dłużej i przekaż biżuterię do naprawy. Uwaga! Jeśli przyłożysz za dużo siły, uszkodzisz kamień. Jeśli nie czujesz się pewnie,przekaż biżuterię do mnie na inspekcję.

Czy pęknięty diament może zostać zastąpiony?

Być może jesteś w szoku czytając to. Diamenty są jednymi z najtwardszych materiałów na ziemi. Jednak przy uderzeniu lub upadku pod odpowiednim kątem, mogą pęknąć. Nie ma możliwości naprawienia diamentu, pozostaje tylko możliwość wymiany.